top of page

Group

Public·80 members

(ŽIVÝ PŘENOS##) Česko Ukrajina živě 28 srpna 2023


„Lidé, kteří k nám utekli před válkou, mají určitě důležitější věci na práci než hodiny stát u přepážek na úřadě. Proto chceme těm, kteří mají zájem, nabídnout možnost komunikovat s úřady elektronicky, “ vysvětluje náměstek ministra vnitra Lukáš Kolářík. Využívání elektronické komunikace bude prospěšné i pro stát, protože bude znamenat méně papírování i menší tlak na obsluhu úředních přepážek. Podmínkou pro zřízení datové schránky či zřízení prostředků pro elektronickou identifikaci vydávaných státem je udělená dočasná ochrana plus pas nebo jiný doklad vydaný Ukrajinou obsahující fotografii a české telefonní číslo s předvolbou +420.


Putin už nás v energetice nemůže vydírat. Máloco to dokáže tak dobře, jako rozdíl mezi cenou plynu a elektřiny před rokem a nyní. Tehdy eskalovaly důsledky ruského zneužívání energetiky jako zbraně proti Evropě a ceny dosahovaly do té doby nepředstavitelných výšin. pic. twitter. com/33MkEYVneO — Jozef Síkela (@JozefSikela) August 26, 2023 Tři ukrajinští piloti zahynuli při páteční srážce dvou cvičných letounů L-39 Albatros československé konstrukce v Žytomyrské oblasti v centrální části Ukrajiny.


Sledovali jsme živě: Ukrajina - Česká republika, online přenos


Elektronická komunikace se státem i pro prchající před válkou


EU, USA i další západní země včetně obvykle neutrálního Švýcarska zatím nejdou proti Rusku cestou odvetné vojenské akce, chtějí konflikt zastavit prostřednictvím tvrdých ekonomických sancí, které vyvolaly masivní pád ruského rublu. Západní země okamžitě zareagovaly také hmotnou a finanční podporou i nabídkou humanitární pomoci pro migranty ze země. Během prvního týdne zemi opustilo 1, 5 milionu uprchlíků, odešli zejména do Polska, azyl nabídla desítkám tisíc Ukrajinců i Česká republika.


Česko - Ukrajina | ONLINE | 6.9.2018 20:45 | Liga národů


Uvedla to dnes agentura Unian s odvoláním na prohlášení ukrajinské diplomacie. Kyjev žádá EU a zainteresované země, aby nalezly "vyvážené řešení" odpovídající unijním normám a asociační dohodě s Ukrajinou. Jednostranná omezení na dovoz ukrajinské zemědělské produkce podle Kyjeva neodpovídají duchu ani liteře dohody o přidružení Ukrajiny k EU a ani zásadám a normám unijního trhu. "Pokládáme za kategoricky nepřijatelné prodloužení obchodních omezení na dovoz zemědělské produkce z Ukrajiny poté, co 15. září vyprší platnost zákazu Evropské komise. Snahy přidat na seznam zakázaného zboží další kategorie ukrajinské výroby budí naprosté nepochopení, " praví se v prohlášení.


Studio JSNS živě: Rok od vypuknutí války na Ukrajině


Do Turecka tato loď doplula 18. srpna s nákladem o váze více než 30. 000 tun (2114 kontejnerů). Zmíněný koridor je určen především lodím, které v ukrajinských přístavech uvěznilo rozpoutání války Ruska proti Ukrajině před 18 měsíci. Ruští hasiči uhasili požár, který dnes vypukl ve skladu s pyrotechnikou v sibiřském městě Kemerovo, uvedly tiskové agentury TASS a Interfax s odvoláním na ministerstvo pro mimořádné situace.


Válka na Ukrajině aktuálně | ONLINE novinky z ruské invaze - E15. czMezi námořními a leteckými silami Ruska a Ukrajiny dochází ke střetům v boji o strategicky důležité plošiny pro těžbu ropy a zemního plynu, které se nacházejí v Černém moři mezi anektovaným Krymem a ukrajinským přístavním městem Oděsa. S odvoláním na poznatky vojenské rozvědky na to upozornilo britské ministerstvo obrany. Dění na Ukrajině sledujeme v online přenosu níže: Důležité události posledního dne: Šéf žoldnéřské Wagnerovovy skupiny Jevgenij Prigožin zemřel při pádu letadla, potvrdili ruští vyšetřovatelé po analýze DNA.


Napsala to dnes ukrajinská média s odvoláním na letectvo a úřady, které zahájily vyšetřování nehody. Letectvo podle listu Ukrajinska pravda potvrdilo, že při srážce zahynul i mediálně známý pilot 40. brigády taktického letectva, který před novináři vystupoval pod přezdívkou Juice/Džus. Andrij Pilščykov byl pilotem stíhačky MiG-29, hned na začátku války se podílel na obraně Kyjeva. V rozhovorech se západními novináři z The Washington Post, Financial Times, CNN, Fox News, BBC News a dalších médií se zasazoval o to, aby Západ poskytl Ukrajině moderní stíhačky. Přislíbeného předání amerických stíhaček F-16 se již nedožil.


Příčiny katastrofy se zjišťují. Nyní se uskutečňují prvotní úkony, jako je prohlídka místa dopadu trosek, výslechy svědků a zadání znaleckých posudků, uvedli vyšetřovatelé nehody. Nákladní loď Primus, určená pro přepravu sypkých nákladů a plavící se pod vlajkou Libérie, dnes ráno vyplula z přístavu Oděsa na jihu Ukrajiny směrem na bulharský přístav Varna. Uvedla to agentura Interfax-Ukrajina s odvoláním na specializovaný server sledující námořní dopravu a na snímky vyplouvající lodi zveřejněné ukrajinským poslancem Alexijem Hončarenkem.


S odvoláním na poznatky vojenské rozvědky na to v pravidelné svodce upozornilo britské ministerstvo obrany. Minulý týden ruský bojový letoun ostřeloval ukrajinský vojenský člun u těžební plošiny v severozápadní části Černého moře. „Posádka letounu Su-30SM námořního letectva Černomořské flotily dnes v noci zničila průzkumný člun ozbrojených sil Ukrajiny v oblasti ruských zařízení na těžbu plynu v Černém moři, “ tvrdilo ruské ministerstvo obrany 22. srpna, kdy také hlásilo potopení dalšího ukrajinského plavidla. Ukrajinská vojenská rozvědka o den později naopak tvrdila, že posádky ukrajinských člunů poškodily ruský letoun, zatímco ruská raketa, odpálená z letadla, neškodně dopadla do vody, aby se v hlubinách potkala s dříve potopeným ruským křižníkem Moskva.


Ukrajina - Wikipedie


Válka na Ukrajině - TN.cz


Primus je podle médií druhou lodí, která z Oděsy vyplula od odstoupení Ruska od dohody, která navzdory válce umožňovala lodím bezpečně vyvážet obilí z ukrajinských přístavů. Kontejnerová loď Joseph Schulte před deseti dny použila při plavbě z Oděsy do Bosporského průlivu koridor vytyčený ukrajinským námořnictvem, který civilní lodě mohou použít na vlastní nebezpečí.


Na palubě bylo s Prigožinem dalších devět lidí. Spekuluje se, že letadlo bylo sestřeleno či zničeno bombou, a to v odvetě za to, že se Wagnerova skupina v červnu vystoupila proti ruské armádě. Úřady: Kyjev se stal terčem ruského raketového útoku, na Rusko poslal drony Kyjev se v noci na dnešek stal terčem ruského raketového útoku, podle ukrajinských úřadů ale protivzdušná obrana všechny rakety zničila.


Mapa války na Ukrajině - liveuamap.com/cz


Živě: Lvov se stal cílem ruského raketového útoku, slyšet byla


Čeština pro ukrajinsky mluvící – Procvičování online


About

Welcome to the group! You can connect with other members, ge...

Members

 • medicalmarijuanaex8
 • Ernest Hemin
  Ernest Hemin
 • Promise Love
  Promise Love
 • Hermiane Cielle
  Hermiane Cielle
 • Janet Gee
  Janet Gee
Group Page: Groups_SingleGroup
bottom of page